תחזיות מחיר למטבע פאי: האם פרויקט זה הונאה?

תחזיות מחיר למטבע פאי: האם פרויקט זה הונאה?

תוכן עניינים

אי אפשר לחזות תחזיות עבור מחירו של מטבע Pi מכיוון שהקריפטוגרפיה לא נרשמה בשום מקום. בסך הכל, הפרויקט מעלה יותר שאלות מאשר תשובות

נראה כי רשת Pi עשתה את מה שמעט פרויקטים של קריפטו מצליחים להשיג: לתפוס את הדמיון של הצרכנים היומיומיים.

אבל מה בדיוק הערך של מטבע החילופי Pi, והאם יש סיכוי שמדובר בתרמית? כאן תמצא את כל מה שאתה צריך לדעת.

מה זה בכלל מטבע פאי?

האתר הרשמי של רשת פי טוען כי מטרתו היא להבטיח שאיש לא יישאר מחוץ למהפכת הקריפטו, ומצביע על כך שכריית מטבעות קשה היא קשה, וההשקעה בה יכולה להיות מסוכנת עוד יותר.

על פי הפרויקט, הוא מאפשר לכל אחד לכרות קריפטו בטלפון מבלי לרוקן את הסוללה. לפיכך, יש כעת ספקולציות מטורפות לגבי ערך הערך של מטבע פי בעתיד.

ישנם מספר תפקידים שונים בתוך המערכת האקולוגית של הפרויקט. משתמשים יומיומיים שהורידו את האפליקציה לנייד מכונים חלוצים וצפויים לאשר שהם לא רובוט על בסיס יומי על ידי כניסה לאפליקציה. שגרירים מציגים אחרים את רשת Pi, והפורמט יוצא הדופן הזה עורר האשמות בקרב חלקם כי הפרויקט משתמש בטקטיקות המופעלות לרוב על ידי תוכניות שיווק רב-רמות. צמתים מתייחסים לאלו המשתמשים באפליקציה ומריצים תוכנת צומת במחשב שלהם.

אבל הנה הדבר היחיד שמקשה על חיזוי כרגע של מטבע פי: המטבע הקריפטוגרפי עדיין לא חי באמת בבורסה. כדי להרכיב את הבעיה, המונטה אפילו לא הושק.

האם המטבע שווה משהו?

בשלב זה איננו יכולים לענות על השאלה האם רשת פי תהיה שווה משהו.

הפרויקט אומר שכאשר הושק לראשונה, קצב הכרייה הבסיסי עמד על 1.6 π לשעה – ומחציתו ל- 0.8 π לאחר שהועלו 100,000 משתמשים. מחצית נוספת ל -0.4 π לשעה באה לאחר שמיליון משתמשים החלו להשתמש באפליקציה, והסלף האחרון ל -0.2 π לשעה הגיע לאחר שקהל המשתמשים שלה תפח מעבר ל -10 מיליון.

בטוויטר, רשת פי טענה לאחרונה כי יש בה כעת יותר מ -14 מיליון חלוצים, ועודדה אותם "לכרות בקצב גבוה יותר בזמן שהם יכולים". ההערכה היא שהמחצית הבאה ל- 0.1 π לשעה תתרחש עם פתיחת המונטה (התאריך לכך לא ברור); אם אי פעם פי יגיע למיליארד משתמשים, הפרס ייפול לאפס.

האם זה חוקי?

כפי שהזכרנו, יש העושים תחזיות של מטבעות פי לא בהכרח מודאגים מערכו של המטבע הקריפטוגרפי בעתיד; הם מודאגים יותר אם הפרויקט הזה הוא הונאה.

חלק מהתחזיות האופטימליות ביותר למחיר מטבע פי נוטות להגיע ממי שהורידו את האפליקציה; יש שהציעו שפי יחיד יכול להיות שווה בין $ 10 ל $ 100 כרגע. עם זאת, אין שום הוכחה שתגבה זאת, והצוות שעומד מאחורי רשת פי לא פרסם מידע רב על התקדמות הפרויקט.

נראה כי רשת Pi פופולרית במיוחד בדרום מזרח אסיה. עם זאת, מומחי הבלוקצ'יין המדברים עם הפרסום הווייטנאמי VnExpress הטילו ספק בלגיטימיות של פלטפורמת ההצפנה – לא מעט מכיוון שלמשתמשים אין גישה למפתחות הפרטיים שלהם.

מומחה הבלוקצ'יין, דנג מין טואן, מהמכון הטכנולוגי לפוסטים ותקשורת, אמר כי בניגוד לרשתות רבות אחרות, נראה כי פי חסר שקיפות. הוא הוסיף:

"לרשת Pi יש אפליקציית סמארטפון ושרתים כדי להפעיל אותם, אז מדוע מפתחים לא משחררים את קוד המקור שלה לקהילה לבדיקה?"
לאחרונה נוספו מודעות לאפליקציה של רשת Pi, מה שמרמז שהמניע העיקרי של התוכנה יכול להיות לייצר רווחים ממיליוני המשתמשים שהורידו אותה.

נושא אחר נוגע לנתונים שמישהו צריך לוותר עליהם בעת הורדת האפליקציה, כולל שמם המלא, מספר הטלפון ושם המשתמש בפייסבוק. טואן הזהיר כי יתכן כי ניתן לגנוב צורות אחרות של נתונים ממכשיר המשתמש. פעמוני אזעקה החלו לצלצל כי ייתכן שזו תוכנית פירמידה המבוססת על העובדה שמשתמשים חדשים יכולים להצטרף רק אם יש להם קוד הפניה ממשתמש Pi קיים.

האם לרשת פאי יש עתיד?

קל יותר לחזות את תחזיות המחירים של רשת פי לשנת 2021 אם הגישה הראשונה תושק, ואם משתמשים בסופו של דבר יקבלו את המטבע הקריפטוגרפי שהם כורים. עד אז, נצטרך לחכות ולראות. זה אמור לקרות כאשר שלב 3 יעלה לראשונה.

בניגוד לשלל הפרויקטים האחרים של בלוקצ'יין, יש מעט מאוד מידע על רשת Pi ברשת, כולל באתרי חדשות קריפטו.

כמובן, יש סיכוי שנוכל להוכיח שאנחנו טועים ביחס לרשת Pi: שהיא תשיק, שמשתמשים יקבלו את המטבעות שלהם וכי לקריפטוגרפי יהיה ערך משמעותי. לפרויקט מראה של אמינות על סמך אופן הקמתו על ידי בוגרי סטנפורד, אוניברסיטה יוקרתית.

פרויקטים של קריפטו עלו על הציפיות בעבר, אך זהו גם סקטור שנשלט על ידי תוכניות שטיח, הונאות ותוכניות פירמידה, כפי שנראה עם קריסת OneCoin.

הערכות מסוימות טענו כי עד 19.4 מיליארד דולר (14.2 מיליארד ליש"ט, 16.4 מיליארד אירו) אולי נגנבו עד ש- OneCoin נכנסה, ועשרות אנשים בסופו של דבר הועמדו לדין.

כמה המטבע יהיה שווה ב 2025?

רק כדי להדגיש שוב, איננו יכולים לחזות את מחיר המטבע של פי לשנת 2025 מכיוון שהקריפטוגרפיה עדיין לא רשומה בשום מקום, כלומר אי אפשר לבצע ניתוח טכני או יסודי. קח כל תחזית מחיר של מטבע פי שאתה נתקל בו בקורט מלח, מכיוון שאין הרבה מידע אמין העומד בבסיסו.

הישארות עירנית להונאות היא מכריעה, ולמרות שרשת Pi היא בחינם, אין להוזיל את האפשרות שהפרויקט אינו מרוויח ממשתמשיה בדרכים אחרות.

שאלנו את כל השאלות שמאמר זה הציג לרשת Pi, כולל האם Pi היא תרמית, מדוע משתמשים עדיין לא יכולים לגשת לקריפטו שלהם, מדוע משתמשים זקוקים להפניה כדי להצטרף, כאשר Pi יופיע בבורסות הצפנה, כאשר שלב 3 אמור להשיק, האם משתמשים בנתוני משתמשים לצורך רווחים כספיים, כמה שווה כיום Pi ומדוע נוספו מודעות לאפליקציה.

אם נקבל תגובה כלשהי מהפרויקט, נעדכן מאמר זה במלואו.

Facebook
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מידע נוסף
מה זה NLP ובמה הוא עוסק 5 טכניקות שכדאי להכיר שיכולות לשנות את החיים שלכם מקצה לקצה ולשפר אותם באופן משמעותי.

מה זה NLP ובמה הוא עוסק

מדוע כל כך הרבה ספורטאים משתמשים בטכניקות הדמיה? מדוע הצהרות ולחשים כל כך פופולריים בקרב תנועת הבריאות והרווחה? מדוע נראה שהיזמים המצליחים ביותר תמיד יודעים