שאלות נפוצות

כל מה שרציתם לדעת

כל השאלות והתשובות במסמך זה נלקחו ותורגמו מהאתר של Minepi Network  כדי להקל עליכם להבין כיצד המטבע עובד, תוכלו למצוא את המסמך הרשמי בלחיצה כאן.

חשוב לדעת: מטבע פאי לא שווה כסף!

מה זה Pi?

מטבעות קריפטו הם צורה חדשה של כסף דיגיטלי שמתוחזקים ומאובטחים על ידי קהילה, במקום על ידי ממשלות או בנקים. כיום אתה יכול לכרות (או להרוויח) Pi על ידי עזרה באבטחת המטבע ועל ידי צמיחת הרשת המהימנה של Pi. בעוד שלרוב הקריפטו-מטבעות (כמו ביטקוין) היה קשה מאוד לאנשים יומיומיים להשתמש בהם ולגשת אליהם, Pi מכניס את כוחו של cryptocurrency לכף היד.

האם זה אמיתי או תרמית?

צוות הליבה של פי מוביל על ידי שני דוקטורטים של סטנפורד ואוניברסיטת MBA אחת של סטנפורד, שכולם סייעו בבניית קהילת הבלוקצ'יין של סטנפורד. איננו יכולים להבטיח שהפרויקט יצליח. עם זאת, אנו מבטיחים להתאמץ ביותר בכדי להפוך את חלומותינו המשותפים למציאות, תוך שמירה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר של יושרה. תוכלו ללמוד עלינו יותר בעמוד “צוות הליבה” בתפריט הראשי של האפליקציה.

איך האפליקציה עובדת, ואיך אני יכול להרוויח עוד כסף?

כדי להתחיל להרוויח Pi, היכנס כל 24 שעות ולחץ על כפתור הברק כדי להתחיל לכרות. לאחר הכרייה תוכלו להגדיל את תעריף השעה על ידי הזמנת חברים ובני משפחה מהימנים להצטרף לקהילה. לאחר 3 ימי כרייה, אתה יכול להגדיל את הרווחים שלך יותר על ידי בניית מעגל האבטחה שלך, התורם לביטחון הכללי של הרשת. זכור, חברים קודמים במכרה ברשת הם בשיעור גבוה יותר מאלו שבאים אחריהם.

האם צריך להשאיר את האפליקציה פתוחה?, זה מרוקן סוללה?

אז איך אתה יכול לכרות cryptocurrency בלי לרוקן את הסוללה או הנתונים שלך? במקום לשרוף אנרגיה כהוכחה לעבודה cryptocur מטבעות כמו ביטקוין עושים, Pi מאבטח את ספר החשבונות שלו כאשר חברים מתחייבים זה בזה כאמינים. זה מהווה רשת של "מעגלי אבטחה" משתלבים זה בזה שקובע מי יכול לבצע עסקאות. גישה חדשה זו מאפשרת כריית קריפטו בטלפון שלך על ידי מינוף הקשרים החברתיים הקיימים שלך, ללא עלות כספית, ללא ניקוז סוללה וטביעת רגל קלה על פני כדור הארץ. קרא את החלק הטכני בספר הלבן שלנו לקבלת הסבר מדויק ומפורט יותר.

מדוע משתמשים חדשים כורים יותר?

Pi שואף להיות מטבע הקריפטו הנפוץ ביותר בעולם. כדי להשיג מטרה זו, פיי ממריץ את חבריה המוקדמים ביותר לתרום תרומות שיבטיחו את הצלחתה (למשל, אבטחת וצמיחת הרשת). כדי לשקף את החשיבות של תרומות מוקדמות, שיעור הכרייה יורד ככל שיותר אנשים מצטרפים לרשת. נכון לעכשיו, שיעור הבסיס של הכרייה נפסק בכל פעם שמספר המשתמשים הפעילים גדל בגורם של 10 (ראה גרף להלן). שיעור זה ייפול בסופו של דבר ל -0 כאשר הרשת תגיע למספר מסוים של משתמשים (למשל 10 מיליון או 100 מיליון). באותה נקודה, ממש כמו ביטקוין, הכורים ימשיכו להיות מתוגמלים באמצעות דמי עסקה ולא באמצעות טביעת מטבע חדש.

מה זה שגריר?

אתה הופך לשגריר כאשר חברים חדשים מצטרפים לצוות הרווחים שלך באמצעות קוד ההזמנה שלך כאשר הם נרשמים לרשת Pi. כל חבר בצוות הרווחים שלך מספק דחיפה של 25% לרווחים שלך כאשר הם מכורים באופן פעיל. ניתן להוסיף חבר חדש רק לצוות הרווחים של המזמין שלו, מכיוון שכל חבר מצטרף ל- Pi פעם אחת בלבד באמצעות קוד ההזמנה של מזמין אחד. במילים אחרות, בניגוד למעגלי האבטחה שבהם ניתן להוסיף אנשים למעגלי חברים מרובים על סמך אמון, צוותי ההשתכרות קבועים על סמך מי הזמין את מי. ניתן להזמין כל מזמין בעולם רק על ידי מזמין אחד.

מה זה תורם?

תפקיד התורם של Pi נעול למשתמשים לאחר שסיימת 3 מפגשי כרייה כחלוץ. לאחר 3 ימי כרייה, תראה אייקון חדש של מעגל האבטחה במסך הבית של האפליקציה שתוכל ללחוץ עליו כדי להתחיל. כדי להיות תורם עליך להוסיף 3-5 אנשים שאתה סומך עליהם למעגל האבטחה שלך.

מה זה מעגל האבטחה?

בעוד שקריפטו-מטבעות כמו ביטקוין מאבטחים את חשבונותיהם על ידי אילוץ כורים לשרוף אנרגיה (הוכחת עבודה), Pi מאבטח את ספר החשבונות שלו כאשר חבריו מתחייבים זה בזה כאמינים. התורמים של Pi מתחייבים זה בזה על ידי בניית מעגלי אבטחה המורכבים מ- 3-5 חברים שהם רואים כאמינים. מעגלי אבטחה צריכים להיות מורכבים מאנשים שאתה סומך עליהם שלא יבצעו עסקאות הונאה. מעגלי האבטחה של הרשת יוצרים גרף אמון גלובלי הקובע על מי ניתן לסמוך על ביצוע פעולות בספר ה- Pi.

מה הערך של המטבע?

על ידי איחוד תשומת הלב, הסחורות והשירותים שלנו סביב מטבע משותף, חברי Pi מבקשים לתפוס יותר מהערך שמקובל בדרך כלל לבנקים, לענקי טכנולוגיה (למשל, פייסבוק, אמזון) ומתווכים אחרים. היום אנו מניחים את התשתית עבור מטבע דיגיטלי ושוק זה על ידי הפצת המטבע, בניית הקהילה ופיתוח הטכנולוגיה כדי להבטיח את ביטחונה.

האם אני יכול למשוך את המטבע?

Pi השיקה את שלב 1 של הפרויקט בתאריך 3/14/2019 (יום Pi). במהלך שלב 1, היתרות שלך נרשמות תוך ערובה לכבוד כאשר Pi עובר למאנט (שלב 3). העברות של Pi מוגבלות עד שנגיע למאנט כדי למנוע משחקנים רעים לצבור Pi מחשבונות מזויפים. לדוגמה, שחקן רע יכול לשאוב מחשבונות מזויפים, להעביר את ה- Pi לחשבון לגיטימי ואז לעבור בתהליך אימות החשבון של Pi למרות הרווחים הבלתי-חוקיים שלהם. אנו עדיין משכללים את ציר הזמן הפיתוח המדויק לפרויקט. לפרטים נוספים, עיין בסעיף מפת הדרכים של נייר לבן שלנו.

מתי זה יהפוך לכסף אמיתי?

לבעלי מטבעות מוצפנים יש שתי אפשרויות להפוך את אחזקותיהם לכסף "אמיתי" (או "לפדות"): 1) לרכוש ישירות סחורות ושירותים באמצעות הקריפטו או 2) להחליף את הקריפטו שלהם במטבע פיאט (למשל, דולרים, אירו וכו '). .) בבורסות cryptocurrency.

1) רכישה ישירה של מוצרים ושירותים באמצעות ה- Pi שלך. Pi Network בונה שוק עמיתים לעמית בו חברינו יוכלו להוציא ישירות את Pi לרכישת סחורות ושירותים. אנו שואפים להתחיל להתנסות בהעברות בתוך האפליקציה של Pi כבר ב- Q4 2019.

2) החלפת Pi למטבע פיאט בבורסות cryptocurrency. צוות הליבה של Pi אינו שולט בחילופי cryptocurrency (כמו Binance, Coinbase, Kraken וכו ') מחליטים לרשום את Pi. עם זאת, Pi יוכל לסחור בשלב 3 של הפרויקט (כלומר, Mainnet). בשלב זה, חילופי דברים יכולים לבחור לרשום את Pi. בינתיים, צוות הליבה של פי מתמקד ביישום מפת הדרכים הטכנית שלנו (ראה המסמך הלבן שלנו) כדי להגיע לשלב 3.

האם ניתן לכרות את המטבע ביותר ממכשיר אחד?

ראשית, הרשת משתמשת ב- recaptcha v3 של גוגל כדי לדעת אם מכשיר מופעל על ידי אדם או מכונה. (טכנולוגיה זו בלתי נראית לחלוטין עבור מרבית המשתמשים, מכיוון שהם בני אדם אמיתיים, אך בוטים עשויים להתחיל לראות captchas אם האלגוריתם של google תופס אותם). עם הזמן, אנו מפתחים גם אלגוריתם למידת מכונה המבוסס על התנהגות כרייה של משתמשים אמיתיים כדי לחזות בוטים.

שנית, דרישת האלגוריתם של Pi (מעגלי אבטחה) מקלה על גילוי חשבונות מזויפים. בחשבונות מזויפים לא יהיו מספיק אנשים אמיתיים שמפנים אליהם דרך מעגלי אבטחה. במקרה הטוב, חשבונות מזויפים היו מצביעים זה על זה עם מעט מאוד עצות נכנסות משאר הרשת. קל לזהות אנומליה זו בעזרת אלגוריתמים ממוחשבים.

לבסוף, כאשר Pi ייכנס לשלב השלישי והאחרון שלה – Mainnet, יכובדו רק חשבונות שאושרו כשייכים לאנשים אמיתיים מובחנים. במילים אחרות, גם אם כל השיטות האחרות שהוחמצו על חשבונות "בוט" מסוימים, תהליך אימות המשתמשים הזה יחסל אותן עוד יותר מכיוון שבעלי הבוטים לא יוכלו להוכיח בוטים כאנשים אמיתיים עם שמות אמיתיים. אנו בוחנים כעת תהליכי KYC מבוזרים שיהיו פולשניים באופן מינימלי.

האם האפליקציה הזו היא ארנק? האם נחזיק מפתחות פרטיים / ציבוריים משלנו? והאם נוכל להשתמש בארנק חיצוני כדי להחזיק את ה- Pi שלנו בעתיד?

בדומה לכל בלוקצ'יין ציבורי אחר, ה- blockchain של Pi יאפשר גם לארנקים בתוך האפליקציה / חיצוניים להחזיק Pi ולבצע פעולות איתו, על ידי הגשת ישירות ל blockchain באופן ישיר. זוהי פונקציונליות שתכננו לספק בשלב 3 של הפרויקט. (תזכורת אנו נמצאים כעת בשלב 1 – חלוקת המטבע – לאחר מכן נשיק Testnet כשלב 2, ושלב 3 הוא כאשר המאנט שלנו יהיה חי). במהלך שלב 3 של הפרויקט, תהיה לך גם אפשרות לקחת בעלות מלאה על המפתחות הפרטיים / הציבוריים שלך.

Pi שואף להיות הרבה יותר נגיש לאנשים היומיומיים וזו הסיבה שאנחנו מנסים לבנות ממשק משולב זה. בחרנו ביישום שלב זה כדי להקל על השימוש באנשים היומיומיים. אנו עדיין בימינו הראשונים, ונרגשים לקראת הדרך העומדת לפנינו.