איך לכרות מטבעות איתריום

איך לכרות מטבעות איתריום

תוכן עניינים

מטבעות איתריום הם גם סוג של מטבע קריפטוגרפי אותו אפשר לכרות כמו מטבע פאי או ביטקויין, במדריך זה אראה לכם כיצד להתחיל.

כיצד להקים חוות כריית מטבעות איתריום: הנחיות וסיכונים

כרייה דורשת תכנון קפדני ותשומת לב כדי למנוע תוצאות מצערות. כל המחשבים מהווים סכנת שריפה פוטנציאלית, וסיכון זה מוגדל בכרייה בגלל השימוש המתמיד ותפוקות האנרגיה הגבוהות הכרוכות בכך.

עבור הגדרות כרייה בבית, חשוב לא להעמיס על רשת החשמל המקומית עם משיכת חשמל מוגזמת.

הרשת בכללותה וכל שקע יחיד מדורגות רק להספק מרבי מסוים, ומכשירי כרייה יכולים לעלות בקלות על הספים הללו.

החיווט עלול להיכשל ולהתחמם יתר על המידה, מהווה סכנת אש מיידית. התייעץ עם מומחים כדי להעריך את בטיחות ההתקנה שלך.

מומלץ מאוד לבחור ביחידות אספקת חשמל באיכות גבוהה עם מרווח דירוג הספק רב כדי להגן מפני נחשולי חשמל ובעיות חשמליות אחרות.

עבור אסדות כריית GPU ו- FPGA, ישנן כמה דרישות חומרה מרכזיות לכריית אתר בצורה יעילה. השקעה בלוחות אם מיוחדים, כמו Asrock X370 Pro BTC + או Gigabyte GA-B250-FinTech, יכולה להיות כדאית מאוד מכיוון שהם מותאמים במיוחד לכרייה.

כל לוח אם עשוי לתמוך בעד 14 GPUs, מה שבדרך כלל אי ​​אפשר בלוחות אם סטנדרטיים.

לכורים יש "קצב האש" מסוים המגדיר כמה שילובים הם מנסים בשנייה אחת, וככל שכורים יותר משתתפים, כך קשה יותר לשכפל את הרשת לגופים חיצוניים.

על ידי הכנסת עבודה אמיתית, הכורים מאבטחים את הרשת.

למה לכרות מטבעות איתריום?

כרייה הופכת את פעולת אבטחת הרשת לעסק מורכב אך בדרך כלל די רווחי, ולכן המוטיבציה העיקרית לכרייה היא להרוויח כסף.

כורים מקבלים תגמול מסוים עבור כל בלוק, בתוספת דמי עסקה שמשלמים המשתמשים.

העמלות בדרך כלל תורמות מעט להכנסות הכוללות, אם כי תנופת הכספים המבוזרת בשנת 2021 סייעה לשנות את המשוואה הזו עבור את'ריום.

ישנן סיבות נוספות לכך שמישהו ירצה לכרות את המטבע.

חבר בקהילה אלטרואיסטית יכול להחליט לכרות בהפסד רק כדי לתרום לאבטחת הרשת, שכן כל האש נוסף נחשב.

כרייה יכולה להיות שימושית גם לרכישת את'ר מבלי להשקיע ישירות בנכס.

שימוש לא שגרתי בכרייה ביתית הוא סוג של חימום זול יותר. מכשירי כרייה הופכים חשמל למטבע קריפטוגרפי ולחום – גם אם הקריפטו שווה פחות מעלות האנרגיה, החום בפני עצמו יכול להיות שימושי לאנשים החיים באקלים קר יותר.

האם המעבר יהרוג את כריית המטבע?

האם באמת כל המעברים האלה יפגעו במטבעות איתריום?

דאגה נפוצה לכל כורה מתכנן פוטנציאלי היא מפת הדרכים של את'ריום 2.0, שהציגה תוכניות מעבר להוכחת המימוש, אלגוריתם של קונצנזוס שיפקיע כורים כאשר לכל כורי האתרים הקיימים יש זמן מוגבל לזמן כדי להחזיר את השקעתם. אך למרבה המזל, כריית PoW עשויה עדיין להיות פונקציונלית עד 2023 לערך.

השקת שלב 0 של Ethereum 2.0, הצפויה לשנת 2020, היא בלוקצ'יין נפרד שלא ישפיע על הכרייה בשום צורה שהיא.

זה רק בשלב 2 שבו הכרייה עשויה להתחיל להיות מופחתת, אך אין תוכניות קונקרטיות למעבר זה החל מאוקטובר 2020.

שלב 2 צפוי להגיע בסוף 2021 או בתחילת 2022. אך ראוי לציין כי לאת'ריום יש היסטוריה ארוכה של עיכובים במפת הדרכים שלה – בשנים 2017–2018 האמונה הרווחת הייתה כי המעבר יושלם בסביבות 2020 אף אחד לא באמת יודע מתי Ethereum 2.0 יסתיים, אך נכון לאוקטובר 2020, מרבית ההערכות מצביעות על כך שלכורים חדשים יהיה מספיק זמן להחזיר לפחות חלק נכבד מההשקעה שלהם בחומרה.

האם כריית מטבעות איתריום זה רווחי?

האם כל סוג של כרייה רווחי תלוי לחלוטין בעלות החשמל בכל אזור נתון. ככלל, כל דבר הנמוך מ- 0.12 $ לקילוואט הנצרך בשעה עשוי להיות רווחי, אם כי מחירים מתחת ל -0.06 $ מומלצים להפוך את הכרייה למפעל כלכלי בר-קיימא באמת.

נתונים אלה יפסלו את מרבית ניסיונות הכרייה הביתית, במיוחד במדינות מפותחות בהן מחירי החשמל בדרך כלל מעל $ 0.20. למרות שניתן יהיה להשיג רווח במחירים כאלה, התשואה להון עשויה להיות מושפעת מאוד. לדוגמה, כורה שעולה 3,000 $ מייצר הכנסות של 200 $ לחודש ומשתמש בחשמל של 45 $ ב -0.05 $ לקוט"ש ייקח 19 חודשים להחזיר את עצמו. אותו כורה המשמש באזור בו עולה חשמל $ 0.20 / קוט"ש יוחזר בעוד 150 חודשים, או מעל 12 שנים.

אבל כמה מחובבי הבית מצאו דרכים לבנות אסדות שיכולות להרוויח סכום של עד 122,000 $ לשנה!

כורים מקצועיים יכולים להשיג יתרון על ידי העברת פעילותם לאזורים עם החשמל הזול ביותר או על ידי ניצול התעריפים הנמוכים בדרך כלל השמורים לתעשיות. אלה כמה מהסיבות העיקריות לכך שכרייה הפכה לתעשייה רצינית ועתירת הון.

אך כריית אתר בבית עדיין נגישה לרובם, במיוחד מכיוון שניתן לעשות זאת באמצעות כרטיסי גרפיקה צרכניים מתוצרת AMD ו- Nvidia. עבור כורים החיים באזורים עם מחירי חשמל נמוכים, זה יכול להפוך גם למקור הכנסה חזק. קיימים מגוון מחשבונים שיכולים לתאר אילו רווחים ניתן לצפות, למשל, Miningbenchmark.net, Whattomine או המחשבון של CryptoCompare. אפשר גם לחשב ערכים אלה באופן עצמאי.

זה מספק הערכה של כמה כורה צפוי להרוויח ביום. בעיקרו של דבר, הכנסות הכורה הן ההנפקה הכוללת של הרשת כפול חלקם בשיעור החשיש הכולל של הרשת. כדי להרוויח, יש להפחית את עלות החשמל המשמש את הכורה. לדוגמא, מכשיר שמשתמש ב -1.5 קילוואט חשמל במחיר של 0.10 $ יעלה 3.6 $ ליום.

את הערכים שיש לחבר לנוסחת ההכנסות ניתן למצוא גם ברשת. אתרסקאן יספק הערכה מעודכנת של קצב החשיש הכולל, כמו גם זמני חסימה ותגמול חסום. ברשת את'ריום זמני החסימה הנוכחיים מחזיקים 15 שניות, כך שיש 5,760 חסימות ביום והתגמול הוא 2 ETH לחסימה החל מאוקטובר 2020. קצב החשיש של הכורה תלוי לחלוטין בחומרת הכרייה, בעוד שקצב החשיש של הרשת. הוא סך כל הכורים התורמים לרשת.

המפתח לכרייה מוצלחת הוא מקסימום קצב החשיש תוך מזעור עלויות החשמל והחומרה. לכן, בנוסף למיקום, הבחירה בחומרת הכרייה היא קריטית לכרייה.

מה עדיף על כריית אתריום, GPU, FPGA או ASIC?

אתר תוכנן כמטבע שניתן לכרות רק באמצעות יחידות עיבוד גרפיקה צרכניות, או GPUs. זה מציב זאת בניגוד לביטקוין, שאותו ניתן לכרות ביעילות רק במכשירים מיוחדים המכונים בדרך כלל מכונות מעגל משולבות ספציפיות ליישומים, או ASIC. מכשירים אלה מקושרים לביצוע משימה אחת בלבד, המאפשרת להם להשיג יעילות גבוהה בהרבה מחומרה חישובית כללית יותר.

ביצוע אלגוריתם כרייה שהוא "עמיד ב- ASIC" הוא תיאורטי בלתי אפשרי וקשה מאוד גם בפועל. ASIC המיועדים לאלגוריתם הכרייה של Ethereum, Ethash, שוחררו בסופו של דבר בשנת 2018. עם זאת, כורים אלה מציעים שיפור צנוע יחסית בהשוואה ל- GPUs מבחינת יעילות הגיבוב. לעומת זאת, ASICs לביטקוין יעילים יותר בהשוואה ל- GPUs בשל המפרט האלגוריתם של הכרייה שלו.

סוג אחר של מכשיר מיוחד הוא ה- FPGA, שמייצג מערך שערים לתכנות בשטח. אלה הם דרך ביניים בין ASIC ו- GPUs, המאפשרים צורה כלשהי של תצורה תוך עדיין יעילות יותר מאשר GPUs בסוגים מסוימים של חישובים.

ניתן לכרות את אתרים עם כל המכשירים הללו, אך לא כולם מעשיים או הגיוניים. FPGAs, למשל, נחותים מ- GPUs ברוב הנסיבות. הם מכשירים יקרים ומורכבים מאוד הדורשים ידע טכני מתקדם בכדי להשתמש בהם ביעילות. ניתן לטעון כי התגמול אינו משתלם, מכיוון שביצועי הכרייה שלהם נותרים קרובים מאוד לזו של GPUs מובילים.

אתרי ASIC מספקים דחיפת ביצועים ניתנת למדידה על פני כרטיסי גרפיקה, אך גוררים שלל חסרונות בשימוש מעשי. החשש החשוב ביותר הוא ש- ASIC יכולים רק לכרות את אתרים וכמה מטבעות אחרים המבוססים על אותו אלגוריתם hashing. GPUs יכולים לכרות מטבעות רבים אחרים, ואם הדחיפה מגיעה לדחיפה, ניתן למכור אותם מחדש לגיימרים או להשתמש בהם לבניית מחשב גיימינג. בנוסף, קשה יותר למצוא מקורות ASIC מכיוון שמעטים החנויות שמוכרות אותם, בעוד שקנייה ישירה מיצרנים עשויה לדרוש כמויות הזמנה גבוהות וזמני המתנה ארוכים.

לכן, עבור הכורה הביתי של התחביבים, GPUs נשארים הבחירה ההגיונית ביותר בגלל הגמישות שלהם והביצועים הטובים יחסית בהשוואה למחיר.

כיצד למצוא את חומרת הכרייה הטובה ביותר?

הבחירה בחומרה הנכונה צריכה להיות מוכתבת בעיקר משלושה גורמים: קצב החשיש המרבי האפשרי שלה, צריכת האנרגיה ומחיר הרכישה שלה.

לפעמים מתעלמים ממחיר הרכישה, אך הוא יכול לבצע או לשבור פעולת כרייה, מכיוון שחומרה אינה מחזיקה לנצח. שחיקת רכיבים היא גורם, שכן בסופו של דבר כל המכשירים ייכשלו. עם זאת, נושא זה מוגזם לעתים קרובות מכיוון ש- GPU הם מכשירים גמישים למדי, עם דיווחים רבים עליהם ממשיכים בכרייה במשך למעלה מחמש שנים.

הסיכון המשמעותי ביותר המשפיע על הכורים הוא התיישנות החומרה. GPUs או ASIC מתקדמים יותר יכולים לדחוק כורים קיימים כמעט לחלוטין, במיוחד אלה עם עלויות חשמל גבוהות יותר. בשל כך, "תקופת ההחזר" – כמה זמן לוקח לכורה להחזיר את עצמה – הופכת למדד חשוב מאוד לניתוח פיננסי בכרייה.

כיצד להקים חוות כריית מטבעות איתריום: הנחיות וסיכונים

כרייה דורשת תכנון קפדני ותשומת לב כדי למנוע תוצאות מצערות. כל המחשבים מהווים סכנת שריפה פוטנציאלית, וסיכון זה מוגדל בכרייה בגלל השימוש המתמיד ותפוקות האנרגיה הגבוהות הכרוכות בכך.

עבור הגדרות כרייה בבית, חשוב לא להעמיס על רשת החשמל המקומית עם משיכת חשמל מוגזמת. הרשת בכללותה וכל שקע יחיד מדורגות רק להספק מרבי מסוים, ומכשירי כרייה יכולים לעלות בקלות על הספים הללו. החיווט עלול להיכשל ולהתחמם יתר על המידה, מהווה סכנת אש מיידית. התייעץ עם מומחים כדי להעריך את בטיחות ההתקנה שלך.

מומלץ מאוד לבחור ביחידות אספקת חשמל באיכות גבוהה עם מרווח דירוג הספק רב כדי להגן מפני נחשולי חשמל ובעיות חשמליות אחרות.

עבור אסדות כריית GPU ו- FPGA, ישנן כמה דרישות חומרה מרכזיות לכריית אתר בצורה יעילה. השקעה בלוחות אם מיוחדים, כמו Asrock X370 Pro BTC + או Gigabyte GA-B250-FinTech, יכולה להיות כדאית מאוד מכיוון שהם מותאמים במיוחד לכרייה. כל לוח אם עשוי לתמוך בעד 14 GPUs, מה שבדרך כלל אי ​​אפשר בלוחות אם סטנדרטיים.

יש להתאים את לוח האם עם כמות מספקת של זיכרון RAM, 8 או 16 ג'יגה, ולפחות 256 ג'יגה-בייט אחסון בכונן. החלק האחרון חשוב מאוד מכיוון שכריית אתרים דורשת זיכרון זמן רב, לפחות 4 ג'יגה בייט לכל GPU. באמצעות טריק של מערכת ההפעלה שנקרא אחסון במטמון קבצי-דף, ניתן לפרוק דרישה זו לאחסון הקבע הזול בהרבה ללא אובדן ביצועים. ה- RAM של ה- GPU עצמו חייב להיות לפחות 6 ג'יגה-בייט בכדי להסביר את ה- DAG ההולך וגדל, מנגנון מפתח של האלגוריתם של Ethash.

ה- DAG, המייצג גרף א-מחזורי מכוון, הוא מערך נתונים גדול המשמש לחישוב החשיפות לכריית את'ר. חומרת הכרייה חייבת להיות בעלת יכולת זיכרון מספקת כדי לאחסן אותה. מערך הנתונים גדל בקצב של כ- 1GB מדי שנתיים עבור Ether, אם כי מטבעות אחרים עשויים להיות בעלי קצב צמיחה שונה. התקנים של ארבעה גיגה-בייט לא היו שמישים לחלוטין עד סוף 2020, בעוד שסבירות 6GB כרטיסים צפויות להיות פוחתות עד 2024. מחשבונים מקוונים יכולים לסייע בהערכת לוח הזמנים המדויק.

יחידת העיבוד המרכזית יכולה להיות זולה ככל שיידרש, מכיוון שאין לה רלוונטיות לכריית GPU. הגדרות מרובות GPU צריכות לדרוש עליות, מתאם המאפשר חיבור GPUs ללוח האם. מארז אסדת הכרייה צריך להיות פתוח ורחב מספיק כדי לאפשר זרימת אוויר.

מבחינת מערכת ההפעלה, Windows ו- Linux הן אפשרויות חוקיות, אם כי לינוקס עשויה לדרוש יותר אינטראקציות עם שורת הפקודה. חשוב לבצע אופטימיזציה של GPUs מבחינת מהירות שעון, צריכת חשמל וזמני זיכרון בכדי להשיג את הנתונים שתוארו קודם לכן, אך סיכום מלא הוא מחוץ לתחום המדריך.

הדרך הכי פשוטה לכרות את אתרים היא הצטרפות לאחת מבריכות הכרייה הרבות כמו SparkPool, Nanopool, F2Pool ורבים אחרים. אלה מאפשרים לכורים לקבל זרם קבוע של הכנסות במקום סיכוי אקראי למצוא חסימה שלמה מדי פעם. תוכנת הכרייה הפופולרית כוללת את את'ימנר, קליימור ופניקס. אולי כדאי לבדוק כל אחד מהם לראות מה הוא מהיר יותר עבור התצורה הספציפית שלך.

לבסוף, יש לתחזק את המכשירים באופן קבוע, לנקות אותם ולאבק אותם כדי לשמור על החומרה במצב תקין. ישנם פרטים נוספים הקשורים בהקמת חוות כרייה מצליחה, שרבים מהם נשמרים בקנאות כסודות מסחריים. מדריך זה אינו אמור להיות מקיף לחלוטין, אך אם אתה רציני בכרייה, יהיה עליך כעת בסיס ידע חזק לביצוע מחקר נוסף.

זהו חברים זה היה המדריך המלא על כריית מטבעות איתריום מקווה שהבנתם ובהצלחה 🙂

Facebook
WhatsApp
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מידע נוסף
כיצד לבחור רואה חשבון קריפטו

כיצד לבחור רואה חשבון קריפטו

בחירת רואה חשבון מטבעות קריפטו היא החלטה קריטית עבור כל אדם או עסק העוסקים בתעשיית הקריפטו. עם הפופולריות הגוברת של מטבעות קריפטוגרפיים, חיוני למצוא רואה